Revize akciového portfolia III

Stejně jako v minulém roce kontroluji, jak se mi dařilo v investování do akcií. V lednu jsem prodal celou pozici ve společnosti Visa. Poté nastaly prudké pády akciových trhů, které souvisely s sířením nemoci covid19. Využil jsem poklesy k nákupům Avastu, ve třech vlnách jsem přikupoval akcie ČEZ a čtyřikrát jsem zvyšoval podíl v Monetě. Inkasoval jsem dividendy od O2, Philip Morris, ČEZ, Avastu a VIG. Na konci roku jsem po prudkých nárůstech prodal část pozice v O2 a ČEZ. Suma sumárum, zhodnocení 11,5 %.

Revize akciového portfolia III

Během jarních propadů jsem si vytvořil druhé portfolio u Degira, do kterého jsem zařadil akcie American Express, Intel, Alphabet, Coca-Cola, Jonhson & Jonhson, Novartis a Mondelez. Novartis jsem po čtrnácti dnech se ziskem víc než deset procent prodal, ostatní společnosti držím.

Celkově se americké portfolio zhodnotilo o hezkých 17,33 %. Je mi ale jasné, že jsem jen využil příležitosti, kdy trhy krvácely. Zajímavější bude, jak se mi podaří zhodnocovat vložené peníze v příštích letech.

Degiro portfolio k 31.12.2020

Jak se dařilo v tomto roce vám? Napište mi na email ondra@sums.cz nebo se pochlubte tady v komentářích.

Stále se učím. Mám v článku chybu, nepřenost nebo byste udělali něco lépe? Napište mi na ondra@sums.cz. Děkuji všem, kdo mi pomáhají se zlepšovat. ❤️

Komentáře

Jirka (03.01.2021 09:40): Gratuluji, děláš to dobře, přidal bych do portfilia víc technologických titulů.

Jméno a text jsou povinná pole a musí být vyplněna před odesláním formuláře.

Spam protection. Please write number twenty-five:

© 2021 | RSS | ondra@sums.cz