O mně

Jmenuji se Ondra a jsem pracující třicátník. V prosinci roku 2018 jsem se rozhodl, že budu zodpovědnější ke svým penězům. Používám různé investiční nástroje a ne ve všech mám přehled jak se mi vlastně daří zhodnocovat peníze. A nebo taky nedaří. Platím penzijní připojištění a investuji do podílových fondů. Přitom ale netuším, jak se můj fond jmenuje. Nakupuju a prodávám akcie přes Fio E-brokera. Obchoduji aktivně, takže vím stav svého portfolia a znám tituly, které držím. Nemám u nich ale stanovenou exitovou strategii.

Mimo investic neznám ani své náklady. Nevedu si žádný rozpočet a nestuduju ani bankovní výpisy. Chci analyzovat a optimalizovat své náklady a zamyslet se, kam investovat ušetřenou hotovost. O penězích se toho sám musím hodně naučit a proto dumám nad odbornou literaturou.

A proč o tom píšu? Psaní mi pomáhá urovnat si myšlenky. A věřím, že mé úvahy mohou pomoct všem, kteří se chtějí ve světe peněz zorientovat tak jako já. Budu rád, když u každého článku vyjádříte svůj názor nebo mi napíšete na email ondra@sums.cz. Mohu se ve svých názorech plést a rád se nechám poučit.

© 2019 | RSS | ondra@sums.cz